Yüz Germe

yüz germe ameliyatı

Yüz Germe

Günümüzde, gelişen teknolojiler ve artan bilgiler sayesinde ameliyat yapılmadan da ameliyata oldukça yakın sonuçlar elde edilen yüz germe ve gençleştirme işlemleri gerçekleştirmek mümkündür. Başka bir deyişle ameliyatsız yüz germe, tek seansta ve acısız gençleşme fırsatı sağlar.

Ameliyatsız Yüz Germe Nedir?

Ameliyatsız yüz germe, yüzdeki sarkma ve kırışıklıkları gidermeye yönelik cerrahi dışı yöntemdir. Uygulanan işlemler cilt ve cilt altı dokularına yönelik onarıcı etkide bulunduğu için bu işlem aynı zamanda yaşlanma karşıtı önlem niteliğinde de olmaktadır. Genel anesteziye gerek duyulmaz ve işlem ameliyatın getirdiği yan etkileri taşımaz. Günlük yaşama dönüş süreci hızlı ve kolaydır.

Günümüzde Uygulanan 5 Tane Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemi

PRP; sarkma ve lekelerde kullanılır. Kişinin kendi kanından elde edilen, kanın platelet açısından zengin kısmının ayrıştırılması ve tedavi bölgesine onarım amacıyla enjekte edilmesidir. Somon DNA, cilt onarımı sağlamada oldukça önemli olan polinükleotid maddesi içerir. Cilde esneklik kazandırma ve cildi nemlendirme kullanılır. Mezolift, çok sayıda faydalı madde içeren bir vitamindir. Bakım amacı ile kullanılır. Hyaluronik asit aşı ise cildimiz üzerinde besleyici ve nemlendirici etkide bulunur. Bu yöntemler ile cilde minik zerkler halinde faydalı maddeler verilir ve lazerlift ile birlikte uygulandıklarında ameliyata yakın ve iki kat daha etkili sonuçlar alınır.

Lazerlift Yöntemi ile Yüz Germe

Cilt ve cilt altı dokulara yönelik uygulanan lazerle yüz germe yöntemidir. Kollajenler 50-60 derece ısıtıldığında kısalır. Kollajenlerin kısalması sonucu ise cilt gerilir. Kollajenlere ısı verilmesi şeklinde uygulanan Lazerlift yöntemi ile kısalan kollajenlerin yerine yenileri gelmeye başlar. Böylece cilt yenilenmiş olur. Lazerlift, PRP, Somon DNA, hyaluronik asit aşı ve mezolift ile birlikte uygulandığında ameliyatsız yüz germe işleminin etkisi çok daha artar.

Mikro Fokuslu Ultrason Yöntemi ile Yüz Germe

Cilt ve cilt altı dokulara, ses dalgaları ile uygulanan ameliyatsız yüz germe yöntemidir. Cilt altı SMAS dokusuna ulaşabilen ses dalgaları yüzün gerilmesini sağlar. Yanak sarkmalarının ve hafif gıdıların giderilmesinde ve akne geçmişi olan akne lekeli ciltlerde tercih edilen bir yöntemdir. Ses dalgalarının dozu istenilen dokuya ulaşabilmek için ayarlanır ve ses dalgaları cildi yaralamadan cilt altına ulaşır. Tek seans uygulanan bir işlem olup etkisi 1- 1,5 yıl kadar devam eder.

Fraksiyonel Radyofrekans Yöntemi ile Yüz Germe

Mikro iğneler ile uygulanan bu yöntemde, iğnelerin mekanik etkisi ile radyofrekansın ısıtıcı özelliği gözenekleri küçültür ve cildi gerer. Özellikle ciltte elastikiyet kaybı ve sarkma problemleri yaşayan kişilerin tercih ettiği fraksiyonel radyofrekans yöntemi, 3 ile 5 hafta aralıklar ile 3 seans şeklinde uygulanmaktadır.

İp Yöntemi İle Yüz Germe

İple yüz germe yönteminin, zamanla vücuttan atılan geçici ip ve kalıcı ip olmak üzere iki çeşidi vardır. Kalıcı ipler cerrahi işlem olarak da düşünülebilir. Bu nedenle geçici iplerin kullanımı çok daha yaygındır. İp ile yüz germe, alt yüz bölgesinde tercih edilen, çenede ve hafif gıdılarda etkili bir ameliyatsız yüz germe yöntemidir. Yağ dokusu az olan kişiler için ise uygun bir yöntem değildir.

Dolgu ile Yüz Germe

Yüzde sarkma cilt gevşemesinin yanı sıra cilt altı bağlarında gevşemeye ve yağ kayıplarına bağlı olarak da görülebilmektedir. Özellikle göz altı torbaları, göz altı çukuru, yanakta düzleşme gibi problemlerin erken yaşlarda görülmesi durumu genetik faktörlerden ötürü meydana gelir ve dolgu ile yüz germe işlemi yapılarak göz altları ve yanağa destek sağlanmalıdır. Dolgu doğru bir şekilde uygulandığında şişlik etkisi değil, cilt üzerinde toparlanma, gençleşme ve düzelme etkisi oluşturur.

İLGİLİ KONULAR 

 

E-Bülten’ e kayıt olarak en yeni haberler, duyurular ve güncellemelerden ilk siz haberdar olabilirsiniz...