Mons Pubis Estetiği

Mons Pubis Estetiği

Mons Pubis Estetiği

Karnın alt hizasindaki katlantı çizgisi (sezeryan dikişleri genellikle bu çizgi hizasında yer alır) ile klitoris yapısı arasında kalan bölgeye 'mons pubis' denmektedir. Bu bölgenin obeziteye, geçirilen gebeliklere veya yapısal olarak bazı kişilerde aşırı yağlanmasına veya deride sarkmalar oluşmasına veya her iki sorunun bir arada olmasına bağlı olarak görünümünde bozulmalar oluşabilir ve estetik müdahaleler uygulanmasına ihtiyaç duyulabilir.

 Mons pubis bölgesindeki yağlanma sorunu liposuction işlemi ile kolaylıkla çözümlenebilmektedir. Ameliyathane ortamında lokal veya genel anestezi altında uygulanabilir. Günümüzde 'lazer liposuction' veya 'vaser liposuction' yöntemleri ilerlemiş vakalarda daha tatmin edici sonuçlar elde edilmesini sağlayabilmektedir.

Yağlanma problemi haricinde hamileliğe bağlı veya aşırı miktarda kilo alınması ve sonrasında kilo kaybına bağlı vücut ağırlığı değişimlerinin sonucunda vücudun bir çok bölgesinde olduğu gibi mons pubis bölgesinde de bu bölgeye ait ciltte elastikiyet kaybı ve sarkmalar ortaya çıkabilir. Bu durumda sadece liposuction yeterli olmayacaktır. Kalitesi bozulmuş olan fazla cilt çıkarılarak germe operasyonu uygulanmalıdır. Bu işlem karın  germe (abdominoplasti) ameliyatı ile kombine olarak uygulanabildiği gibi tek başına da mons pubis germe işlemi uygulanabilir. Bu ameliyatta sezeryan dikişlerinin uygulandığı bölgede dikişlerimiz olacaktır.

E-Bülten’ e kayıt olarak en yeni haberler, duyurular ve güncellemelerden ilk siz haberdar olabilirsiniz...