Meme Estetiği Nişantaşı Estetik Meme Ameliyatı

Ameliyat ve ameliyat sonrası sürecin ağrısız ve sorunsuz olması, memnun edici sonuçlar gözlenmesi ve kadınlarda göğüs güzelliğine verilen önem meme estetiğini her zaman dikkat çekici ve tercih edilir kılmıştır.

Meme Estetiği Ameliyatı

Meme estetiği, dünyada olduğu gibi ülkemizde de en sık tercih edilen estetik ameliyatlardan olma özelliğini yıllardır korumaktadır. Meme büyütme, meme küçültme ve meme dikleştirme olmak üzere üç amaca yönelik uygulanabilmektedir. En sık tercih edilme nedenleri görsel hoşnutsuzluklar, meme hacminin azalması, sarkma ve büyük göğüslerin yol açtığı fiziksel problemler olmaktadır.

Meme Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme estetiği, genel anestezi altında gerçekleştirilen bir cerrahi işlemdir. Bu nedenle ameliyat esnasında bir şey hissedilmez. Kesi işlemi meme başı ile meme altından gerçekleştirilir ve meme büyütme için günümüzde en yaygın olarak içi kohesiv jel dogulu özel silikon protezler kullanılır. Yuvarlak, damla şekilli, düzgün veya pürtüklü yüzeyli gibi protez şekilleri ve çeşitleri mevcuttur. Bunların dışında kişinin göğüs kafesi yapısına, boy ve kilosuna, mevcut memelerin durumuna, kişinin istediği meme büyüklüğü ve şekline göre seçilebilecek değişik boyutlarda üretilmiş bir çok farklı çeşit mevcuttur. En uygun olan seçenek memelerin şekli, büyüklüğü ve simetrisinin yanı sıra vücut tipi yani kilo, boy, kalça ve bel çevresi ölçüleri gibi faktörler dikkate alınarak doktor tarafından planlanır.

Meme küçültme işleminde de yine memede önceden planlanan cerrahi kesiler oluşturularak bu sefer meme dokusu azaltılır. Dikleştirme işleminde ise meme dokusunun hacmi yeterli ise özel tekniklerle şekil verilerek dikleştirilir gerekli durumlarda silikon protez kullanılarak meme hacmi arttırılır.

Meme estetiği ameliyatından sonra normal yaşama dönüş hızlıdır. Ameliyat süresi yapılan işlemin çeşidine göre değişmekle birlikte ortalama olarak 2 saat civarında sürer ve kişi hastanede bir gün yatma süresinin ardından taburcu edilir.

Meme Estetiği Ameliyatı Fiyatları

Meme estetiği ameliyatı fiyatları istenilen işleme bağlı olarak değişmektedir. Operasyonun fiyatı ayrıntılı bir muayenenin ardından belirlenebilir.

Meme Estetiği Ameliyatı Kadınların Son Zamanlarda Gözdesi

Her kadın güzel göğüsleri olmasını ister. Göğüsler, kadınlık ile doğrudan ilişkilendirilen bir güzellik ölçütü olduğu için bir kadının göğüslerinin görünümünü beğenmesi vücudun diğer bölgelerine oranla daha çok önem taşımaktadır. Bu nedenle de hem dünyada hem de ülkemizde en sık uygulanan estetik ameliyatlardan biri meme estetiği olmaktadır. Tercih edilme sebebi göğüs güzelliğinin yanı sıra birtakım fiziksel rahatsızlıklardan da kaynaklanabilmektedir. Sırt, boyun ve omuz ağrıları, fıtık riski, ağırlık yapan göğüsler nedeniyle sütyen askısının iz yapması, pişikler ve tahrişler gibi rahatsızlıklar nedeniyle meme küçültme operasyonu da sıklıkla tercih edilmektedir.

Meme Estetiğinde Son Teknolojiler Nedir?

Gelişen teknolojiler ile birlikte hem güvenli hem de meme dokusu ile son derece uyumlu meme büyütme ameliyatları yapılabilmekte olup, ameliyat sonrasında göğüsler tıpkı doğal görünümüymüş gibi durmaktadır. Günümüzde meme estetiği için pek çok farklı yol vardır. Vücut tipi dikkate alınarak bu yöntemlerden en uygunu doktor tarafından planlanır. Salin doldurulmuş göğüs implantları kullanıldığında ameliyat öncesinde içi steril tuzlu su ile doldurulan implantın şekli ile ameliyat esnasında da oynamak mümkündür. Slikon jel içeren göğüs implantları, farklı büyüklük ve genişliklerde hazır olarak bulundurulur. Cohesive jel slikon implantın içi ise yapışkan bir jel ile doludur. Bu nedenle cohevise implantın içi klasik türe göre daha ince ve sağlam olmaktadır.

Meme estetiğinde iz bırakmayan yöntem

Meme estetiğinde uygulanan yöntemler ameliyatın iz bırakıp bırakmaması konusunda belirleyici olmaktadır. Meme büyütme işleminde protezin meme altı katlantısına uyan çizgiden yerleştirilmesi daha memnun edici görülmektedir çünkü bu bölgedeki küçük kesi, iç çamaşırının ve memenin altında saklanabilmekte ve zamanla belirginliğini o bölgedeki doğal çizgi ile birlikte kaybetmektedir.

Meme estetiği sonrası emzirmek mümkün müdür?

Meme büyütme ameliyatında meme dokusu zarar görmediği için bebek emzirmeye engel bir durum meydana gelmemektedir. Meme küçültme işleminde de genellikle süt kanallarını koruyucu yöntemler kullanıldığı için emzirmeye engel olma riski yok denecek kadar azdır. Yine de meme dokusunun bir kısmı alınacağı için dokuda ve süt kanallarında hasar meydana gelme ihtimali olabilir. Meme dikleştirme ameliyatında ise çıkarılan meme dokusu çok az olduğu veya hiç olmadığı için meme küçültme ameliyatına göre süt kanallarının zarar görme ihtimali çok daha azdır. Yine de hem meme küçültme operasyonunda hem de meme dikleştirme operasyonunda emzirmenin mümkün olduğu garantisi verilemez.

E-Bülten’ e kayıt olarak en yeni haberler, duyurular ve güncellemelerden ilk siz haberdar olabilirsiniz...