Meme Dikleştirme Nişantaşı

meme dikleştirme

Meme Dikleştirme Nişantaşı

Meme dikleştirme ameliyatı (mastopeksi) ile daha genç bir siluet sahibi ve cinsel olarak kendinizden daha emin olabilirsiniz. Bu ameliyata ihtiyacı olan çoğu kadın sütyensiz kalmaktan hoşlanmaz, istediği model giysi ve mayoları özgürce giyemez ve kendini kısıtlanmış, seksapel sahibi olamayacak biri gibi hisseder. Aslında başarılı bir meme dikleştirme operasyonu ile elde ettiğimiz sadece daha dik ve projeksiyonu artmış memeler olmaz; buna ek olarak kadının cinsel cazibesini, neşeli görünümünü, kendine güvenini, sonuç olarak da yaşam kalitesini arttırmış oluruz.

Meme Dikleştirme Nedir?

Memede sarkma problemi olan hastalar için uygulanabilecek bir çok cerrahi metod vardır. Şüphesiz ki hastalarımıza mümkün olan en iyi sonuçları sunabilmek için her ameliyatı kişiselleştirmeye özen göstermek önemlidir. Hastanın mevcut durumuna en uygun planlama, elde edilebilecek en mükemmel sonuçla doğru orantılıdır.

Meme dikleştirmede kullanılan teknikler genelde meme ucu kanlanmasına (pedikül) göre medial, lateral, superior, inferior olarak ve sonuçta kalan skara (yara izine) göre vertikal, lolipop, j şekilli veya ters t şekilli, veya bunların kombinasyonları olarak sınıflandırılabilir. Meme hacminin durumuna göre, eğer yetersiz meme hacmi varsa veya mevcut halinden daha dolgun bir meme isteniyorsa meme dikleştirme ameliyatı implantlı meme büyütme ameliyatı ile kombine edilebilir.

Çoğu zaman bu ameliyatlarda benim tercihim, doğru bir şekilde planlanarak yapıldığında en iyi projeksiyonu ve estetik meme görünümünü, en kalıcı sonuçları sağlayabilecek olan superior pedikül ve vertikal skar içeren tekniktir. Bu teknik de kolaylıkla meme büyütme ameliyatı ile kombine edilebilir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Planlaması

Göğüs boyutunuzdan memnunsanız, sadece sarkma varsa tek başına mastopeksi (meme dikleştirme) ameliyatı sorununuzu çözecektir. Ancak kilo verme, doğum ve emzirme sonrası, hormonal değişiklikler gibi sebeplerle ortaya çıkan hacim kaybı, eşzamanlı uygulanan silikon meme implantı ile telafi edilebilir. Daha sınırlı oranlarda da kişinin kendi yağ dokusundan elde edilen yağ greftleri de implantlı veya implantsız meme dikleştirme ameliyatları ile kombine edilebilir. Meme dikleştirme ameliyatı sırasında meme ucu kompleksi de (nipple-areola complex) eğer genişlemişse küçültülerek estetik görünümlü boyuta getirilebilir.

Meme dikleştirme ameliyatı ile sarkan meme dokusu toparlanabilir, ancak göğüs duvarında yeterli seviyede ve kalıcı olarak memenin kendisi yükseltilemeyebilir. Özellikle dekoltele giyildiğinde kendini belli eden ‘upper pole fullness’ da denen memenin üst kısım dolgunluğu mevcut meme dokusu ile sağlanamayabilir. Meme projeksiyonunun yanı sıra dolgunluğunu da artırmak isteyen bu hastaların arzuladığı sonucu sağlamak için dikleştirme işlemine ek olarak büyütme işlemini tavsiye etmek gerekir. Ek olarak göğüs şeklini daha da belirgin hale getirmek için koltuk altlarının önüne ve göğsün kenarlarına liposuction uygulanabilir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı İçin Doğru Hasta

Meme dikleştirme ameliyatı için en iyi aday ideal vücut ağırlığına sahip, sağlıklı ve sigara içmeyen bir kadındır. Hastalar ameliyatlarından önce sigara içmeyi bırakmalıdır, çünkü nikotin tartışmasız bir şekilde kan dolaşımını ve buna bağlı olarak iyileşme sürecini negatif etkiler. Meme dikleştirme ameliyatı ile elde edebileceğimiz sonuçların gerçekçi beklentileri olması önemlidir. Bazı hastalar yalnızca bazı özel sütyenlerle elde edilebilen "double push up bra" görünümünü umuyorlar. Yara izi kaçınılmazdır, ancak görülebilen yara izini en aza indirgeyecek şekilde insizyonlar (kesiler) operasyon sırasında dikkatlice yerleştirilir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Ne Zaman Yapılır? 

En iyi zamanlama için hem fiziksel hem de zihinsel olarak hastanın ameliyata hazır olması gereklidir, uygun şartlar mevcut değilse beklemek daha doğru olur. Aslında bu ameliyat sonrasında hastanın toparlanması şaşırtıcı derecede kolaydır, tabi ki iyileşmek için biraz zaman gerekecektir. Meme dikleştirme ameliyatı sonrasında normal etkinliklere geri dönmeniz bir ila iki hafta, daha aktif bir yaşam tarzına dönmeniz üç ila dört hafta alır.

İLGİLİ KONULAR 


E-Bülten’ e kayıt olarak en yeni haberler, duyurular ve güncellemelerden ilk siz haberdar olabilirsiniz...