Kol Germe

Kol Germe

Kol germe:

Yaşlanma ve ileri dercede kilo alıp verme sonrası deri altı destek dokularının azalması yanında cilde esneklik veren elastik liflerin kaybı nedeniyle deri yer çekimininde etkisiyle gevşer ve sarkar. Ayrıca sigara,güneş ışını vb. etkiler de olayı tetikler. Yanaklar,karın,meme,kol ve uyluklar bu durumdan en çok etkilenen bölgelerdir.Medikal estetik uygulamalarla tatmin edici sonuç alınamayan bu deformasyonlarda kesin çözüm ancak cerrahi olmaktadır

Omuz ile  dirsek arası bölgede kalınlaşma ve buna bağlı gelişen minimal sarkma söz konusu ise tek başına liposuction yeterli olmaktadır. Ancak özellikle aşırı kilo alıp verme ve-veya yaşlanmaya bağlı elstikiyet kaybı sonucu ciddi oranda sarkma varsa kol germe cerrahisi kaçınılmazdır. Ameliyatta sarkık olan deri ve yağ dokusu çıkarılır. Kol germe ameliyatlarının tek can sıkıcı yönü kolun   iç kısmında, dirsekten koltuk altına kadar uzanan ameliyat izidir. Burada hastanın tercihi önemlidir. Kalın ve sarkık bir kol mu,yoksa gergin ama sadece kollar kaldırıldığında görülen bir ameliyat izi mi?

Benzer işlem uyluk bölgelerindeki aşırı sarkmaları düzeltmek için de uylanabilir. Ameliyat sonrasında izler uyluk iç kısımlarından diz bölgesine doğru uzanacak şekilde olmaktadır.

E-Bülten’ e kayıt olarak en yeni haberler, duyurular ve güncellemelerden ilk siz haberdar olabilirsiniz...