Karın Germe Nişantaşı

Karın Germe

Karın Germe Nişantaşı

Karın Germe Ameliyatı 

Abdominoplasti , vücudun orta bölümünün görünümü dramatik bir şekilde düzeltmemizi sağlayabilecek bir ameliyat işlemidir. Gebelik veya büyük miktarlarda kilo alıp verme sonrasında ortaya çıkan sarkma, cilt kalitesinde bozulma, karın kaslarında gevşeme gibi sadece diet ve egzersizle geri dönülmesi mümkün olmayan deformiteler deneyimli ellerde ancak abdominoplasti ameliyatıyla gayet başarılı bir şekilde ve tatmin edici sonuçlarla düzeltilebilir.

Tam bir abdominoplasti, göbek ile kasık bölgesi arasındaki tüm cildin çıkarılmasını içeren major bir işlemdir. Göbeğin üst kısmındaki cilt kaldırılıp karın duvarının üzerinden kasığa doğru ilerletilip, yeni den şeillendirdiğimiz göbek deliği için yeni bir "düğme deliği" oluşturulur. Aynı zamanda karın kasları orta hatta özel dikişlerle sıkılaştırılır, karın görünümü düzleştirilir. İlave olarak liposuction ile de bel oyuntusu ve yanlar inceltilebilir.

Karın Germe Ameliyatında Doğru Hasta

Çoğu zaman insanlar bu ameliyatın bir kilo verme yöntemi olduğunu düşünerek hataya düşerler. Abdominoplasti ameliyatı için en uygun adaylar ideal vücut ağırlığında veya yakın olan, sağlık problemi olmayan kişilerdir. Sigara iyileşme sürecini negatif etkileyecektir. Planladıkları sayıda çocuk sahibi olmuş, yani gebeliklerini tamamlamış, fazla kilolarını vermiş olan, yatar pozisyonda nispeten düz bir karına sahip olan bir kadın en iyi sonuçların alınabileceği bir hasta adayıdır. Abdominoplastiden sonra gebelik ve kişinin diyetine dikkat etmeyerek kilo alması optimal sonuçlar almamızı önemli derecede etkiler.

Abdominoplastinin sizin için ne yapabileceğine dair gerçekçi beklentileriniz olmalıdır. Karnınızdaki aşırı miktardaki yağ sadece abdominoplasti ile giderlemez. Karındaki çatlaklar bu ameliyatla tamamen düzeltilemez, cilt dokusu daha kaliteli hale getirilemez, ancak çıkarılan fazla deri sayesinde çatlakların da büyük kısmı alınmış olacaktır ve cilt gerildiği için buruşuk görünüm ortadan kaldırılarak daha düzgün bir görünüm elde edilecektir. Her iki taraf kalça kemiklerinin ön çıkıntıları arasında uzanan bir yara izi bu ameliyatta kaçınılmazdır. Fakat genelde bu izler zaman içerisinde normal deri rengine gelerek daha belirsiz hale gelir.

Karın Germe Ameliyatında Doğru Sebepler

Genellikle doğumlarını tamamlamış olan ve kendini daha iyi hissetmek isteyen kadınlar bu ameliyatı düşünürler. Bu kadınların bir kısmında bulunan gebelik ve emzirmeye bağlı oluşan meme deformiteleri de kombine olarak düzeltilebilir, bu işlemlerin birarada yapılması ‘mummy make over’, yani ‘annelik estetiği’ olarak adlandırılır. Geçireceğiniz bu ameliyatlar vücut şeklinizi toparlayarak giysilerinizin üzerinide daha güzel durmasını, dilediğiniz şekilde rahatlıkla giyinebilmenizi sağlayabilecektir.

Karın Germe Ameliyatında Doğru Zaman

Olası en iyi sonuç için optimal fiziksel ve zihinsel sağlık gerekmektedir. Bazı hastalar ilerlemeye daha iyi bir duruma gelene kadar cerrahiyi beklemek uygun olduğunu görebilirler. Ameliyat sonrası kendinize güvenli ve sağlıklı bir iyileşme süreci için bol bol zaman ayırmanız önemlidir, kendi programınızı da dikkate almanız gerekecektir. Abdominoplastiden sonra, normal faaliyetlere geri dönmek yaklaşık bir ay, daha aktif bir yaşam tarzına dönmek yaklaşık iki ay alır. Hastalar, Banff'daki Mineral Springs Hastanesi'nde iyileşme için bir veya iki gece geçirecekler.

Hastanın hem fiziksel hem de zihinsel açıdan sağlıklı olması, optimal kiloda olması başarılı bir abdominoplasti ameliyatı için önemlidir. Bazı durumlarda, hastanın sağlık şartları ve kilosu optimize edilinceye kadar bu prosedürün beklenmesi daha doğru olabilir. Ameliyat sonrası bir kaç gün boyunca genellikle dren kullanılır. Bir veya iki gece hastanede kalmak gerekir. Abdominoplasti ameliyatından sonra normal faaliyetlere geri dönmek yaklaşık 2-3 hafta alırken daha aktif bir yaşam tarzına dönmek bir buçuk 2 aya kadar sürer.

İLGİLİ KONULAR


E-Bülten’ e kayıt olarak en yeni haberler, duyurular ve güncellemelerden ilk siz haberdar olabilirsiniz...