Göğüs Estetiği Göğüs Büyütme Ameliyatı Nişantaşı

göğüs estetiği

Göğüs Estetiği Göğüs Büyütme Ameliyatı Nişantaşı

Göğüs (Meme) Büyütme (Augmentasyon Mammoplasty)

Yapısal olarak meme dokusunun küçük olması, emzirme sonrasında, zayıflama ile ya da yaşlanmaya bağlı olarak memelerin boşalması, asimetrik meme durumlarında meme büyütme cerrahisi ile çözüm sağlanabilmektedir.

Meme estetiği kişinin kendine güvenini yerine getirmesi, daha mutlu olması ve buna bağlı olarak da yaşam kalitesini arttırması açısından önem arzetmektedir.

Günümüzde göğüs büyütme amacıyla değişik şekil, boyut ve özellikte silikon meme protezleri kullanılmaktadır.Silikon protez denilince halk arasında ilk akla gelen 'silikon acaba meme kanserine sebep olur mu' kaygısıdır.Günümüzde kullanılan belli özellik ve kaliteye sahip silikon meme proezleri son derece güvenlidir. Silikon meme protezlerinin kanser veya benzeri bir hastalıkla ilgili tehdit oluşturmadığı yapılan bir çok bilimsel çalışma ile olarak ispatlanmıştır.

Meme protezleri meme dokusunun altına, veya alttaki kasın altına yerleştirilmektedir. Her iki durumda da protez memenin içinde değildir. Bu sebeple protez uygulamasının hamilelik, emzirme gibi süreçler üzerinde hiçbir olumsuz etkisi yoktur.

Operasyon sonrasında özellikle protez kas altına yerleştirildiyse ilk 3 gün daha ağrılı olabilmelktedir. Buna yönelik etkili antienflamatuar ağrı kesiciler kullanılır.

Meme Dikleştirme (Mastopexy)

İlerleyen yaş, kilo alıp verme, gebelik ve emzirme gibi çeşitli sebeplerden ötürü meme dokusu zaman içinde elastikiyetini kaybederek sarkabilir. Bu durumlarda mastopeksi de dediğimiz meme dikleştirme operasyonu ile estetik bir meme görünümü elde edebiliriz. Meme hacminin yeterli olmadığı, sarkmanın ileri derece olduğu durumlarda meme protezi uygulaması ile birlikte meme dikleştirme operasyonu birarada gerçekleştirilebilir.

Meme Küçültme (Redüksiyon Mammoplasty)

Meme küçültme operasyonu diğer estetik meme ameliyatlarından daha farklı olarak estetik bir görünüm sağlamanın yanı sıra sağlık sepepleri ile de yapılmasına ihtiyaç duyulabilecek bir işlemdir. Aşırı büyük memeler sırt ve bel ağrısı, kemik gelişiminde bozukluk, meme altı bölgesinin hava almamasına bağlı pişik ve enfeksiyon oluşması gibi yaşam kalitesini düşürecek sağlık problemlerine neden olabilmektedir. Ergenlik döneminden itibaren bu operasyon ihtiyacı olan hastaya uygulanabilmektedir.

Meme küçültme ameliyatlarının halk arasında yaygın bir düşünce olan meme kanserini arttırıcı bir etkisi yoktur. Meme küçültme ameliyatının diğer estetik meme ameliyatlarına göre dezvantajı deride daha fazla iz bırakmasıdır, fakat bu izler de zaman içerisinde daha belirsiz bir hale gelecektir. Ameliyat sonrasında hastanın sağlık problemlerinin de çözümlenecek olacağı göz önünde bulundurulursa bu izler kolaylıkla kabul edilebilir. Meme küçültme operasyonu geçiren bir hasta günümüzde kullandığımız süt bezlerini koruyucu teknikler sayesinde emzirebilmektedir.

Erkekte Meme Estetiği (JİNEKOMASTİ)

Jinekomasti; erkekde kadın tipinde meme dokusu oluşmasıdır, yani erkeklerin göğüslerinin kadınsı bir hal almasıdır. Jinekomastinin bir çok nedeni olmakla birlikte; bazı ilaçların etkisiyle, hormonal dengesizlik sonucu, karaciğer rahatsızlıkları, siroz, uyuşturucu kullanımı, bazı kanser türlerinde ortaya çıkabilir. En sık olarak yapısal ve genetik nedenlerle yani altta yatan bir patoloji olmadan hiç bir hastalık olmadan ortaya çıkar. Yine ani ve çok kilo kaybetme meme dokusunda büyümeye neden olarak jinekomastiye yol açar. Hastalar bunu kilo verdikleri zaman geçeceğini düşünsede bu durum değişmez, hatta belirgin hale gelir.

Liposuction jinekomastilerin tamamına yakınında kullanabileceğimiz meme üzerinde herhangi bir iz yaratmadan, kahverenkli kısma zarar vermeden, sadece küçük kanüllerin girebildiği deliklerden içerideki yağ ve meme dokusunu almayı mümkün kılan ameliyat tekniğidir. Bu teknikte meme ve yağ dokusu homojen bir şekilde dışarıya alınabilmektedir. Sedece yağlar değil özel kanüller kullanılarak meme dokusuda rakatlıkla alınabilmektedir. Liposuction yöntemi ile deride bir sarkma olsa bile bu durum tedavi edilebilmekte, daha ilk günden itibaren deride küçülme sağlanmaktadır. Yaklaşık 1 ay sonra en sarkık memeler dahi liposuction ile tamamen düzeltilebilmektedir.

İLGİLİ KONULAR


E-Bülten’ e kayıt olarak en yeni haberler, duyurular ve güncellemelerden ilk siz haberdar olabilirsiniz...